Türgi on loobunud vana Unibet valvurist ja Inglismaad katsetatakse

Kui tekib piiramisolukord, on Terim ekspert. Endine Galatasaray juht juhtis Türgit 2008. aasta Euro 2008 poolfinaalis oma eelmise rahvusmeeskonna juhtimisel. Siis saavutas Türgi maine tagasituleku kuningad, kes tulid Šveitsi, tšehhide ja Horvaatia taha, et salvestada meeldejäävaid võite. Võistlemine: Euro 2008: Fatih Terim – mees, mis on tehtud kaasaegses Türgis. Loe edasi

Kuid Türgi hirmuäratav algus Euro 2016 kvalifitseerijatest jäi Terimile kokku, kus pundid nõudsid tema pea. Kuid ta jäi püsima, nõudes, et tema külg oleks Prantsusmaale. Pärast Hollandi ja Läti vastu võitlemist süvendas Türgi skeptitsismi meeleolu ja Unibet rahvusmeeskonna väljavaated veelgi sügavamale.Nad peaksid võitma hollandi, tšehhi ja üllatunud juhte Islandil, et neil oleks võimalus mängudeks isegi teha. Ja just seda nad tegid – kuid mitte ilma draamaastmeta.

First Hollandit peksti 3-0. Siis saadeti Tšehhi Vabariik Prahas 2-0, kuid Terimin poolel oli ikka veel Islandi vastu võitu, ja lootused teiste gruppide tulemustest jõudsid lõpule kolmanda kohaga meeskonnaga, kellel oli parim rekord. Türgi võtsid Islandile vastu 90. minutit, kui neile anti vabadus. Up astus kaptenile Selcukinanile, kes pani oma külgi otse Prantsusmaale, et vältida kõigi mängude katkestamist.

Pärast seda dramaatilist hiline põgenemist Türgi jääb oma viimase 14 mänguga pühapäevaseks euroks 2016. aasta soojenemine Inglismaale.Fifa on Fifa maailmas 13. koha kohal ja vaieldamatult nende tugevam külg. Spiritsid on suured ja meeskond mängib Unibet vabadust, et neil pole survet või ebareaalseid ootusi, mis neile hukkus.

Tasub märkida, et see on nooruslik külg, kuna Terim on loobunud vana valvega paar erandit, näiteks Barcelona Arda Turan – ja tõi kaasa uue põlvkonna, kes suutis neid kõige enam oluliseks saada geeli saamiseks – nende raskustes kvalifitseeruv kampaania varjab asjaolu, et see on üks viimaseid ajakirjanikke andekamaid Türgi pooli. Bayer Leverkuseni vabakaubanduse spetsialist Hakan Calhanoglu, Mainzi Yunus Malli ja Besiktas duo Oguzhan Ozyakup ja Gokhan Tore on kõik näinud oma varude tõusu viimase paari hooaega.Kõik on alla 25-aastased.

Esialgse meeskonna üllatusena oli 18-aastane Emre Mor, kes mängib Taani superliigas Nordsjællandis. “Ta on erakordne talent. Ma vaatasin teda jälle ja jälle, kuid Unibet pole veel temaga koostööd teinud, et saaksime näha, mis juhtub, kuid võib meeskonnale palju lisada, “ütles Terim oma Euro 2016 meeskonna avamisel.

Türgi keskel on noorte õige tasakaal ja kogemused Turaniga, Borussia Dortmundi Nuri Sahin ja Mehest Topal Fenerbahce’ga. Terimil on aga tema ettepoole kitsendusi. Kas ta jääb Burak Yilmazile, kes nüüd Hiinas mängib, või annab ta Besiktasi ründajale Cenk Tosunile võimaluse? “Ma rääkisin Burakiga, tal on tema hamstringi probleem, kuid meil on alternatiive, kui ta pole kättesaadav.”Cenk ja Mevlut Erdinc on mind muljet avaldanud,” ütles Terim.

Võib isegi rääkida väljalangemise ja ründamise ründajast üldse ning Unibet ründava poolkaustaja Malli mängimiseks vale üheksa. Yilmazil on vigastusprobleeme ja Tosun mängis suurel hulgal hooaega Mario Gómezi teise nalja Türgi meistriteks Besiktaseks.

Terimil on ka kaitseid. Kergekaelsel Caner Erkinil on peaaegu kindel olla esimene valik, kus Gokhan Gonul ja Ismail Koybasi võitlesid paremal pool asuvas kohas.

Kesksed positsioonid aga tekitavad dilemma – ja siin lugu võtab veider keerdumise.Bayer Leverkuseni kaitsja Omer Toprak ei saa mängida, kuna Tore sõber sai talle relvakaubanduse ohus 2013. aastal, kui Holland võitis oma lõpliku 2014. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni.

Tore, endine Chelsea noormees, kes nüüd mängib Besiktas, oli väidetavalt käinud läbi teatatud asi oma endise tüdruksõbra ja Topraki sõbra vahel. Tore, kelle kõrval on külgkits, kelle identiteet on endiselt teadmata, on saanud juurdepääsu Toprak hotelli tubale, kus väidetavalt sõitis tema sõber üle Toprakusse, tõmbas välja relva ja ütles, et ta lööb, kui ta ei panna paika põrandal.

Keegi pole valus. Lugu jäi suuresti unustatud kuni oktoobri matši vastu Tšehhi Vabariiki, mil Terim otsustas Toreit meenutada.Toprak pole siiani Türgile iseloomulik. “Me otsustasime valida Torei ja nagu teate, Omer Toprak on öelnud, mida ta sellel teemal on öelnud,” ütles Terim.

Toprak puudumisel on Bursaspori Serdar Aziz hiljuti koos Topali kõrval olnud, kaitsev poolkaitse. Terimil on ka valik Galatasaray veteran Hakan Balta ja Caglar Soyuncu, 19-aastane, kes just äsja teenib Freiburgis võimaluse.

Türgi võitleb tavaliselt turniiridel, kuid seal, kus neid seal on tavaliselt konkurentsivõimeline ja põnev. Terim on juhtinud Türgit nendele poolfinaalidele Euro 2008 ja Galatasaray’is Uefa Cup triumfiks 2000. aastal.See võib Inglismaal olla rutiinne sõbralik – nende esimene kohtumine turkadega alates 2003. aastast Istanbulis toimuvat väravavõistlust, kuid Manchesteri võit või isegi auväärne joonistamine tähendaks Türgi uue julma ajastu algust.

Rate this post