Concacaf määrab kindlaks „arhailise” maailmameistrivõistluste kvalifitseerumise, et anda rohkem võistkondi

Concacafi president Victor Montagliani on algatanud „arhailise” vormi läbivaatamise, mis jätab vaid kuus piirkonda 35-st meeskonnast, kellel on 2018. aastal Venemaale kvalifitseerumine.

Koos võimaliku uue korruptsioonivastase Concacafi brändi asendaja nimi, uuenduslikkus, mis peab olema kaasavam, on Montagliani põhieesmärgiks kujunenud viie kuu möödudes Põhja- ja Kesk-Ameerika ja Kariibi mere piirkonna konföderatsiooni eest.

„Midagi peab muutuma, sest te ei saa 85% oma liikmetest, kes on väljas, vaadates kaks aastat enne maailmameistrivõistlust, ”ütles Montagliani Associated Pressile. “See ei ole mõtet.”

Alates 1998. aasta maailmameistrivõistlustele kvalifitseerumisest on Concacaf kasutanud süsteemi, kus võistkonnad mängivad kodus ja eemal varakult.Kui 12 riiki on jäänud, on kolm nelja rühma, mis toodavad kuus võistkonda viimase vooru jaoks.

Ameerika Ühendriigid, Costa Rica, Honduras, Mehhiko, Panama ja Trinidad & amp; Tobago on viimased meeskonnad, kes seisavad kolm Concacafi automaatset kvalifikatsioonikohta.Järgmisel kuul mängivad nad liigas kaks korda.

Järgmistel aastatel on nende kuue võistkonna jaoks hea ja natuke, aga kuidas teistega? »Montagliani ütles. “See on raske.”

Mängijatel on raske tõsta oma standardit ja raske meeskondadele, et saada tulu jalgpalliarenduse rahastamiseks. „Kariibi mere riikidel on probleeme Fifa edetabeli ronimisega, lihtsalt sellepärast, et me ei suuda mängida nii palju rahvusvahelisi mänge kui soovite,” ütles Suriname jalgpalliliidu president John Krishnadath AP-le sel aastal, rõhutades samal ajal ka kõrget matšide reisimise maksumus.

Suriname’i maailmameistrivõistluste lõpp lõppes 2015. aasta juunis kohe pärast Ccacacafi kvalifitseerumise teise vooru sisenemist. Esimesed seitse Concacafi meeskonda elimineeriti 2015. aasta märtsis.See on nii kaua aega tagasi, et Montagliani on kolmas president Concacaf, kellel on olnud õigus saada 2018. aasta turniiri.

Endine Concacafi juht Jeffrey Webb arreteeriti esmakordselt Ameerika jalgpallikorruptsiooniuurimise käigus 2015. aasta mais ja tema ajutine asendaja Alfredo Hawit süüdistati seitse kuud hiljem.Montagliani ütles, et Concacafi võistlused ja meeskondade huvid jäeti tähelepanuta ajastul, mil juhtkond oli motiveeritud konföderatsiooni ja selle kommertskasutajate raha korrumpeerimisel.

„Kas te võite ette kujutada, et olete riik, kes püüab leida sponsor ja nad ütlevad: “Ma olen kőik selle pärast, millal on teie järgmine suur mäng?” Ja see on nüüd kolm aastat, “ütles Montagliani Londoni intervjuu ajal. „Seega peame tõsiselt vaatama meie maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonisüsteemi, mis on natuke arhailine. Peame olema veidi kõikehõlmavam.Me vaatame, kuidas me tasakaalustame võistlusi meie kaubanduslike (prioriteetidega), pannes liiga palju rõhku juba liiga hõivatud kalendritele. ”

Aga Montagliani on teatud kvalifikatsioon, mis peab muutuma, kuigi võib olla levik Mängud, mis joonistavad väiksemaid rahvahulka ja vähe ringhäälingutulusid.

Uue konfiguratsiooni arutamine, Montagliani ütles: „Võib-olla see on nagu eurooplased või võib-olla see on nagu lõuna-ameeriklased, kellel on liigas või nende kahe hübriid. ”

Euroopas jagunevad riigid üheksasse rühma, mis on tasakaalustatud vastavalt nende edetabelitele ja mängivad mänge 2016. aasta septembrist kuni 2017. aasta oktoobrini.Rühmavõitjad kvalifitseeruvad automaatselt ja kaheksa parimat võistlejat vaidlustavad ülejäänud nelja Uefa laigu eest Venemaal.

Lõuna-Ameerikas on 10 Conmeboli liiget kaheaastases liigas, mis algas oktoobris 2015. aasta esimesed neli on garanteerinud maailmameistrivõistluste kohad ja viienda koha meeskond peab läbi viima Osakaari riigi vastu. Iga piirkond saab rohkem automaatseid maailmameistrivõistlusi, kui Fifa president Gianni Infantino saavutab oma missiooni laiendada finaali 32-48 võistkonnale 2026. aastaks, kui Concacaf on võimeline turniiri Põhja-Ameerikasse tooma.

Eraldi uurib Montagliani ka seda, kuidas Concacafi peamist klubikonkursi uuendada.Meistrite Liiga on praegu oma grupisõidu lõppu jõudmas kaheksa, kolmest meeskonnast koosneva mini-liigaga, mis algavad enne väljalülitamise etappi, alustades veerandfinaalist.

„Meistrite Liiga on meie jaoks tõeline võimalus kasvatage seda toodet, sest kui vaatate selle viimaseid etappe, on see üsna hea, väga hästi osalenud ja suured televisiooni vaatajad, ”ütles Montagliani. “Aga varased etapid on halvad, mitte hästi osalenud ja võib-olla mitte parimad staadionid.

” Nii et ma arvan, et peame seda uuesti tegema, nii et see muutub tõeliselt mõjuvaks sündmuseks nii televisioonile kui ka meie fännidele ja tehniline külg, seega on kvaliteet kogu grupi etapist kuni finaali lõpuni. ”

Rate this post